Zveřejněno: 18.11.2018
Kategorie: iPad, Ostatní, Novinky

3 věci, které jste možná nevěděli o nové Apple Pencil

Minulý týden Apple představil nové iPady Pro a zároveň i novou Apple Pencil 2. generace, která se magneticky připojuje k novému iPadu. Zároveň se magneticky Apple Pencil s iPadem páruje a nabíjí, dvojím klepnutím na Apple Pencil můžete měnit kreslící módy a klepnutím Apple Pencil na displej iPadu ho nově můžete probudit, což je funkce, kterou jsem já a jistě spousta dalších lidí postrádali u Apple Pencil 1. generace. 

Novinkou je ale i to, že nová Apple Pencil už nemá žádný Lightning konektor a tím pádem ani víčko, které by Lightning konektor krylo.

ipad-pro-apple-pencil-2

Tím, jak se postupně začíná doručovat nová Apple Pencil zákazníkům kolem celého světa, zjistili jsme o této novince další informace, které na webu nenalezneme:

  1. Na rozdíl od originální Apple Pencil, ke druhé generaci tohoto zařízení již nedostanete žádný náhradní hrot na výměnu. Stále si ale můžete zakoupit balení 4 hrotů od Applu za 579 Kč. 
  2. Nová Apple Pencil se sice bezdrátově nabíjí při přicvaknutí k novému iPadu, ovšem nabíjet novou Apple Pencil pomocí Qi bezdrátové nabíječky nefunguje. To sice není nějak velké překvapení, ale je dobré to vědět.
  3. V dopise zaměstnancům, který Apple rozeslal ve středu všem zaměstnancům Apple Storů stojí, že zákazníkům může nová Apple Pencil nefungovat po původním nastavení a vypsal kroky, jak tuto chybu napravit:
    1. Nejprve spárujte Apple Pencil k iPadu Pro. Jakmile bude mít iPad Pro funkční připojení k internetu, stáhne si aktualizaci firmwaru pro Apple Pencil a odešle ji do Apple Pencil přes Bluetooth. Apple Pencil bude během tohoto 10-minutového přenosu dat fungovat normálně.
    2. Update párování se spustí poté, co se Apple Pencil nebude používat po dobu 60 vteřin a update bude trvat zhruba dvě minuty. Během této aktualizace nebude Apple Pencil fungovat. Jakmile se zařízení resetuje a aktualizace bude dokončena, bude znovu fungovat normálně tak, jak má. 

Nová Apple Pencil je kompatibilní s nejnovějším 11" a 12,9" iPadem Pro a prodává se u nás za 3 490 Kč a je možné si na ni nechat laserem vygravírovat nějaký text podle vašeho přání.

 

 

Zdroj: MacRumors