Zveřejněno: 15.07.2020
Kategorie: iOs

Návod jak zálohovat svá data pomocí iCloudu

Zálohování iPhone pomocí iCloudu

Zálohovat data je důležité pro každého, ať už se jedná o kontakty, kalendáře fotografie nebo poznámky. iCloud se o to postará automaticky jakmile je Váš iPhone nebo iPad připojen k WiFi a nabíječce.

Zálohování přes iCloud je vhodné pro každého kdo:

  • chce aby se nemusel o zálohování starat
  • potřebuje mít možnost obnovit svá data kdykoli a prakticky kdekoli přes WiFi
  • nepřipojuje iPhone nebo iPad často k Macu nebo PC
  • nevlastní Mac ani PC

iCloud nezálohuje hudbu, filmy a TV pořady, které jste nezakoupili v obchodě iTunes Store, ani podcasty, audioknihy a fotografie, které jste původně synchronizovali ze svého počítače. Záloha iCloud během procesu obnovení na pozadí obnoví vaši hudbu, filmy a aplikace, které byly zakoupeny v obchodech iTunes Store a App Store. Dříve zakoupené položky nemusí být dostupné, pokud už v iTunes Storu, App Storu nebo iBooks Storu nejsou k dispozici.

Jak na zálohování pomocí iCloudu:Pokud používáte iCloud, pak po zvolení této možnosti může automaticky zálohovat vaše data. Svou zálohu na iCloudu si můžete ověřit a přesvědčit se, že je aktuální, tímto postupem:

  1. Klepněte na Nastavení > iCloud > Úložiště a zálohy.
  2. Pokud je Záloha iCloud vypnutá, zapněte ji.
  3. Klikněte na zálohovat

 

IMG_1661_1 IMG_1658_1 IMG_1659 IMG_1660

 

Obnovení zálohy iCloud:
Pokud máte nové iOS zařízení nebo pokud potřebujete obnovit své iOS zařízení, abyste vyřešili nějaký problém, použijte tento postup.

  1. Proveďte počáteční kroky v Průvodci nastavením iOS (výběr jazyka atd.).
  2. Když vás průvodce požádá o nastavení iPhonu (nebo jiného iOS zařízení), vyberte možnost Obnovit ze Zálohy iCloud.
  3. Vyberte dříve vytvořenou zálohu.

Zálohu můžete obnovit pouze pomocí Průvodce nastavením iOS.

Pokud už máte zařízení nastavené, můžete smazat všechen obsah a projít Průvodce nastavením iOS znovu. Klepněte na Nastavení > Obecné > Obnovit > Smazat data a nastavení. To udělejte pouze v případě, že už máte zálohu, tento krok totiž ze zařízení odebere veškerý aktuální obsah.

Pokud potřebujete rychlý přístup ke svým kontaktům, poznámkám nebo vám někam zapadl telefon a nemůžete ho najít.. Navštivte oficiální stránky iCloud.com, které jsou i v češtině a veškeré tyto informace tam najdete.