Zveřejněno: 28.01.2018
Kategorie: Ostatní, Novinky

Apple oznámil, kdy se začne prodávat chytrý reproduktor HomePod

Apple nám v září na konferenci v novém sídlu Applu ukázal spoustu věcí. Nový iPhone X, iPhone 8, bezdrátovou nabíječku AirPower a také HomePod. Chytrý reproduktor, který má fungovat podobně jako například chytrý reproduktor od Googlu, nebo od Amazonu. Původně byly prodeje naplánovány na prosinec minulého roku, ale Apple bohužel zahájení prodeje pozastavil.

Nyní jsme se však konečně dočkali finálního data kdy bude HomePod doručen prvním zákazníkům. Vše to začalo zprávou o tom, že Applu už dorazila první zásilka s reproduktory do jeho sídla. Zřejmě se jednalo o testovací várku, jelikož pár dnů poté Apple na svých stránkách u HomePodu doplnil jednu velmi podstatnou informaci - datum dodání. První zákazníci si mohou chytrý reproduktor od Applu předobjednat už nyní. První kusy se potom dostanou do rukou zákazníků už 9. února. Na výběr jsou dvě varianty - bílá a vesmírně šedá. 

Pokud jste však doufali, že si HomePod zakoupíte i u nás v ČR, budeme vás muset zklamat… Prodeje jsou totiž zatím spuštěny pouze v USA (349 $), Austrálii (499 $) a Spojeném Království (319£). Apple však doplnil, že HomePod bude možné objednat i ve Francii a Německu “někdy na jaře”. Přesného data jsme se však nedočkali. 

Hlavními funkcemi HomePodu je podle Applu streamování Apple Music. Se zabudovanou Siri toho dokáže HomePod mnohem více. Uživatelé mohou posílat zprávy, kontrolovat počasí, přehrávat podcasty nebo třeba kontrolovat novinky bez nutnosti vytáhnutí iPhonu. Samozřejmostí je i ovládání HomeKit zařízení. Samotný HomePod se stane součastí vaší chytré domácnosti. Podporuje totiž platformu AirPlay 2.0, díky které můžete například nastavit, že při spuštění jistého senzoru se spustí hudba z reproduktoru podporujícího AirPlay 2.0. Celý reproduktor je poháněn čipem A8, což je čip, který nalezneme v iPhonech 6. 

HomePod AirPlay 2.0

 

 

 

Zdroj: MacRumors

Více informací

Další generace HomePodů by měla mít své Face ID

Jistě jste slyšeli o reproduktorech s umělou inteligencí, k těm nejznámějším patří například Google Home nebo Amazon Echo. A už příští měsíc se k nim snad přidá i první generace Apple HomePod.…