Zveřejněno: 06.01.2019
Kategorie: Ostatní, Novinky

Apple plánuje postavit další kampus - tentokrát v Texasu v hodnotě 1 mld. USD

Apple ve čtvrtek oznámil, že plánuje nainvestovat 1 miliardu amerických dolarů do výstavby nového kampusu pro zaměstnance v Austinu v Texasu.

Nový kampus o rozloze 133 akrů se bude nacházet jen zhruba jednu míli od současného kampusu. Jeho počáteční kapacita bude 5 000 zaměstnanců, ale bude možné ji rozšířit až na 15 000 zaměstnaců. Pokud by se tak Apple rozhodl, stal by se Apple největším zaměstnavatelem v soukromém sektoru v Austinu.

Apple-build-new-campus-in-Austin-and-jobs-in-us-outside-Austin-campus-12132018

Jedno z aktuálních sídel Applu v severní části města Austin v Texasu

Ve svém tiskovém prohlášení Apple napsal, že pozice, na které bude Apple hledat lidi, budou obsahovat pozice z oborů inženýrství, R&D (Research&Development - Výzkum&Vývoj), operací (v businessovém slova smyslu), financí, prodeje i podpory zákazníkům. Aktuálně je v Austinu u Applu zaměstnáváno 6 200 zaměstnanců, což už nyní tvoří největší zaměstnaneckou základu Applu, když nepočítáme Cupertino v Kalifornii.

Apple-build-campus-in-Austin-and-in-US-projected-employment-12132018

Apple také kromě oznámení nového kampusu v Texasu oznámil, že plánuje expandovat své operace po dobu tří následujících let i v dalších městech napříč Spojenými Státy, včetně Pittsburgu, New Yorku a Boulderu. Dále Apple také oznámil, že se plánuje i rozšíření operací do Seattlu, San Diega a Culver City.  

V roce 2018 Apple vytvořil 6 000 pracovních pozic v USA a celkem již zaměstnává neuvěřitelných 90 000 zaměstnanců napříč všemi 50 státy v USA. V lednu Apple řekl, že plánuje a zatím se mu úspěšně daří plány vytvořit do roku 2023 nových 20 000 pracovních pozic.

 

 

Zdroj: MacRumors