Zveřejněno: 21.10.2018
Kategorie: iPad, Mac, Ostatní, Novinky

Apple pozval média na další letošní event, tentokrát však ne do Kalifornie...

Apple minulý týden, jen den před spuštěním předobjednávek iPhonu XR, tedy ve čtvrtek 18. řijna, rozeslal médiím pozvánky na další akci, na které budou představeny další nové produkty. Zřejmě se dočkáme větších a dražších produktů, jako jsou iPady a Macy, jelikož se na tento typ produktů při záříjové konferenci, která byla zaměřena hlavně na iPhony a Apple Watch, nedostalo. 

Narozdíl od záříjového eventu (a i většiny předchozích eventů), byly pozvánky na nejbližší nadcházející akci, trochu jiné. Všechny sice obsahovaly text "There's more in the making", což ve volném překladu znamená "Máme toho ještě více" ovšem logo Applu se na většině pozvánek lišilo. Tím chtěl možná Apple naznačit, že půjde o akci, na které budou představeny nějaké kreativní produkty, jako například právě iPady. Event se bude tedy konat příští týden v úterý 30. října v New Yorském Howard Gilman Opera House. Začínat akce bude v 10:00 tamního času, tedy v 15:00 našeho času. Apple již i potvrdil, že akce bude streamovaná živě. Sledovat ji budete moci zde

appleinvitedesign4

appleinvitesdesign2-800x569

appleinvitesoctober-800x592

Jak jsem již zmínil, nejspíše budou na této akci představeny větší produkty s vyšší cenovkou, jako například iPady a Macy. Konkrétně se vysoce očekává představení nové verze iPadu Pro, který by mohl přijít s novým designem, který by mohl být podobný iPhonu X - tedy tenší rámečky, absence Home Buttonu a nová TrueDepth kamera, která bude zajišťovat funkci Face ID na ověřování uživatele. Vzhledem k vysoké ceně OLED panelů se však zřejmě nedočkáme jeho adaptace i u nových iPadů a Apple zřejmě zůstane u používání LCD displejů. Někteří analytici ještě také předpovídají, že Apple by mohl upustit od Lightning konektoru, který je používán pouze v Apple zařízeních, a mohl by nově použít USB-C konektor, který se pomalu začíná hojně využívat i v zařízeních od jiných výrobců. Zřejmě se také upustí od používání sluchátkového 3,5mm jacku. 

ipadproconcept_1

Kromě iPadu ale očekáváme i aktualizace Maců. Konkrétně by Apple mohl představit jak novou verzi 12" MacBooku, tak i Macu mini, který byl naposledy aktualizován v roce 2014. Zatím jsme však neviděli skoro žádné leaky a tak nevíme úplně přesně, co všechno bude nové, ale jistě můžeme počítat s aktualizovanými "vnitřnostmi" zařízení a samozřejmě i procesoru. 

Někteří analytici také tvrdí, že Apple pracuje na novém laptopovém Macu, jehož název zatím není známý. Víme ale, že by měl disponovat Retina displejem a měl by mít relativně nízkou cenovku. Dalo by se tedy říci, že půjde o novou verzi MacBooku Air, který již dlouho nebyl aktualizován.