Zveřejněno: 08.10.2018
Kategorie: iPad, Mac, Ostatní, Novinky

Apple Story v EU nabízí v rámci Code Weeku zdarma lekce programování

V Evropské Unii nám už od soboty 6. října do neděle 21. října běží a bude běžet akce Code Week, tedy v překladu "týden programování" (ačkoliv jsou to ve skutečnosti dva týdny), během kterého pořádají různé firmy a organizace akce, během kterých vedou lidi k tomu, aby se naučili alespoň základy programování. 

Jednou z těchto firem, která se do této akce zapojila, je i Apple, který se rozhodl v Apple Storech v EU pořádat hodiny programování, které budou zdarma. Celkově Apple v EU během těchto dvou týdnů uspořádá více než 2000 hodin programování, které jsou zdarma pro kohokoliv, kdo se rozhodne do některé z prodejen Apple přijít. V každé prodějně během těchto dvou týdnů se bude konat minimálně jedna hodina programování denně. Těmito akcemi Apple míří podle jejich tiskového prohlášení na všechny zákazníky všech věkových kategorií a levelů schopností. 

apple-eu-code-week

V prodejnách budou zaměstnanci učit zájemce o programování s programovacím jazykem Swift, který Apple vytvořil pro vývojáře, kteří chtějí programovat aplikace pro iOS a macOS. Všem, kteří na akci přijdou, bude zapůjčen iPad s aplikací Swift Playgrounds, ve které budou lekce probíhat.