Zveřejněno: 14.10.2018
Kategorie: iPhone, Ostatní, Novinky

Apple tento týden spustí předobjednávky iPhonu XR

Apple letos v září představil hned tři nové modely zařízení - iPhone XS, iPhone XS Max, které byly už vydány a normálně se prodávají, a dále iPhone XR, který se zatím neobjednává. To se ale částečně změní tento týden.

iPhone XR předobjednávky

Tento týden v pátek 19. října v 9:01 SEČ (náš čas) totiž Apple spustí předobjednávky na tento nový model iPhonu. Jde o nejnovější z letošních modelů, který navíc bude dostupný hned v 6 barvách. Těmi jsou bílá, černá, modrá, žlutá, korálově červená a (PRODUCT)RED. Co se týče kapacit, budete si moci vybrat mezi 64GB, 128GB a 256GB. Ceny za jednotlivé kapacity jsou následující:

  • 64GB - 22 490 Kč
  • 128GB - 23 990 Kč
  • 256GB - 26 990 Kč

iPhone XR nabízí po hardwarové stránce v podstatě to stejné, jako iPhone XS, až na pár rozdílů. iPhone XR má narozdíl od iPhonu XS LCD displej (iPhone XS má OLED displej), dále "XRko" má jen jednu čočku fotoaparátu, zatímco oba modely XS mají dvojí fotoaparát. Kromě těchto dvou hlavních rozdílů disponují všechny 3 letošní modely iPhonů stejným čipem Bionic A12, skleněnými zády s funkcí bezdrátového nabíjení, novým, rychlejším Face ID, podporu dvou SIM karet (jedné fyzické a jedné eSIM) atd. 

Předobjednávky na tuto novinku začínají po celém světě ve stejnou chvíli, proto můžeme očekávat i chvilkové výpadky serverů Applu. Ze stejného důvodu budou mít ale všichni kolem celého světa mít stejnou šanci předobjednat si novinku jako jedni z prvních a díky tomu jim bude doručena hned v první den zahájení prodeje - o týden později, v pátek 26. října. Zadáním předobjednávky si jen zajistíte své místo v pořadníku. Peníze vám z vašeho účtu Apple strhne až o týden později, když už váš nový telefon bude odesílat. 

Snímek obrazovky 2018-10-14 v 19.06.52