Zveřejněno: 02.12.2018
Kategorie: Ostatní, Leaky, Novinky

Apple uvažuje nad vytvořením levnější a menší verze Apple TV podobné Chromcastu od Googlu

Apple podle informací z webu The Information uvažuje nad vytvořením low-cost Apple TV, která by byla podobná konkurenčním zařízením jako Fire Stick od Amazonu nebo Chromecastu od Googlu. 

appletv4k2

Zaměstnanci uspořádali diskuze, během které se rozhodovali, zda-li by stálo nějaký takový produkt vytvořit. Cena tohoto zařízení by byla nižší než cena aktuální Apple TV a zařízení by bylo neustále připojeno k televizi (nebo monitoru, či jinému zobrazovacímu zařízení).

Podle informací získaných výše zmíněným webem, prý společnost již na takovém zařízení pracuje. Hlavním důvodem pro vytvoření takového zařízení je to, že Apple TV si lidé kupují čím dále tím méně a toto zařízení by to mohlo změnit. Apple totiž mj. pracuje i na nové streamovací službě, která bude dostupná právě exkluzivně na Apple TV (a na nové "mini Apple TV" a jen možná i na zařízeních s iOS).

V současné době lze Apple TV ve 4K verzi zakoupit od 5 190 Kč a za Apple TV bez podpory 4K zaplatíte 4 290 Kč. Konkurenční produkty jako Google Chromecast či Amazon Fire Stick se však prodávají za podstatně menší sumy do 1 000 Kč.

Podle uniklých informací Apple plánuje novou streamovací službu zpřístupnit světu již příští rok, možná už v květnu. Je pravděpodobné, že pokud Apple takovou službu opravdu spustí a na "mini Apple TV" opravdu pracuje, vydá tyto dva produkty ve stejnou dobu. Služba by po vydání měla být dostupná ve více než 100 zemích kolem celého světa. Pravděpodobnost, že bude dostupná i u nás v ČR je tedy poměrně vysoká. Aktuálně se prý v Applu řeší to, zda-li službu nějak navázat na Apple Music, nebo zda bude služba nabízena samostatně. V realitě by prý novinka měla fungovat podobně, jako Netflix či Amazon Prime Video.

 

 

Zdroj: MacRumors