Zveřejněno: 27.09.2018
Kategorie: iPhone, Ostatní, Novinky

Apple už přidal podporu duální SIM karty do beta verze iOS 12.1, má to ale háček

Nové iPhony XS, XS Max a také XR, které Apple představil světu na konferenci 12. září, jsou prvními iPhony, které umožňují používání dvou SIM karet najednou. Jedna ze SIM karet je však eSIM, která je zaintegrovaná uvnitř iPhonu a nejde vyndat. Protože jde o eSIM, nestačí jen zajít k operátorovi, vzít SIM kartu a tu strčit do telefonu, ale je potřeba tuto eSIM aktivovat v nastavení iPhonu. Tuto možnost však Apple zatím do veřejné verze iOS 12 nezaimplementoval.

To se však s příchodem nové beta verze systému iOS 12.1 mění. Apple totiž nově do Nastavení zaimplementoval tlačítko, kterým si eSIM uvnitř iPhonů můžete aktivovat a propojit s číslem, které vám poskytne váš operátor. 

dualsimcellularplan-800x650 

Nastavení eSIM naleznete když půjdete v aplikaci Nastavení do záložky Mobilní data a zde vyberete tlačítko, na kterém bude něco jako "Přidat datový plán". Zatím však nemáme k dispozici nová zařízení a tak neznáme přesné znění překladu do češtiny. 

Po aktivaci eSIM ve vašem novém iPhonu si v aplikaci Kontakty u všech jednotlivých kontaktů zvolit, zda-li chcete v defaultně danému kontaktu volat z primárního čísla, nebo ze sekundárního čísla. 

dualsimcontacts-800x650

Problém však přichází s aktivací samotnou. K tomu, aby jste eSIM uvnitř iPhonu aktivovali, to musí váš operátor podporovat, a to zatím skoro žádný operátor nepodporuje. Někteří zákazníci z německa sice hlásí, že už se jim povedlo úspěšně zprovoznit dual SIM podporu na jejich nových iPhonech, nicméně oficiálně tato funkce stále není podporována. A ani v USA zatím ani jeden z největších operátorů tuto funkci nepodporuje. Na stránkách Apple však uvádí, že v USA tuto funkci již brzy spustí operátoři AT&T, T-Mobile a Verizon. Nejdříve však zřejmě až s oficiálním vydáním iOS 12.1. 

Co se týče České republiky, můžeme jásat. T-Mobile totiž jako první český operátor oznámil, že umožní zákazníkům připojení eSIM v nových iPhonech do sítě českého T-Mobilu. Česká republika tak bude jedna z hrstky zemí kolem celého světa, ve které alespoň jeden operátor tuto funkci nabídne. Konkrétně T-Mobile uvádí, že funkci bude podporovat hned, jakmile Apple oficiálně tuto funkci spustí, tedy zřejmě s vydáním iOS 12.1, čehož bychom se mohli dočkat koncem tohoto roku.

Apple uvádí, že iPhone může přijímat hovory s SMS/MMS zprávy z obou čísel najednou, ovšem aktivně může využívat data jen z jednoho čísla. Pokud tedy s někým mluvíte z jednoho čísla a bude vám v tu chvíli někdo volat, dovolá se do hlasové schránky. Ve stavovém řádku se však budou ukazovat dva ukazatele signálu - pro každé z čísel jeden. Je totiž možné mít v telefonu číslo na síti od operátora A a druhé číslo třeba od operátora B a od každého můžete mít jiné pokrytí.

appleesim-800x557

 

Zdroj: MacRumors