Zveřejněno: 28.01.2018

Apple vydal všechny první beta verze velkých aktualizací jeho operačních systémů

Apple s konferencí kde byl mimo jiné představen iPhone X, vydal i nové verze všech operačních systémů (iOS, macOS, watchOS a tvOS). Tyto systémy postupně získávají různé aktualizace a tento týden se od ostatních nelišil. Dočkali jsme se totiž prvních beta verzí dalších větších aktualizací těchto systémů. 

Konkrétně jsme se dočkali prvních beta verzí systému iOS 11.3, watchOS 4.3, macOS 10.13.4 a tvOS 11.3. A nejedná se jen o aktualizace, které přinášejí opravy chyb a vylepšení stability systému. Tyto aktualizace přináší na některých systémech (především iOS a watchOS) i nové funkce. A jsem si jistý, že nejedna funkce přijde většině z nás celkem užitečná. 

Nejzajímavější novinkou v iOS 11.3 beta 1 je asi možnost ukládání zpráv z aplikace Zprávy na iCloud. Pokud si tedy zakoupíte nové zařízení, všechny zprávy budou ihned sesynchronizovány i do nového zařízení. A nově budete mít stejné zprávy jak na vašem Macu, tak i na iPhonu i iPadu. To, že nově můžete ukládat své zprávy na iCloudu ale i znamená, že by se na vašem zařízení mělo uvolnit trochu místa. 

Do iPhonu X dorazily 4 nové Animoji - konkrétně drak, lev, lebka a medvěd. Tato funkce je samozřejmě dostupná pouze pro majitele iPhonu X, jelikož na fungování této funkce je potřeba TrueDepth kamera. 

Mezi další nové funkce/vylepšení v iOS 11.3 patří:

  • iBooks byly nově přejmenovány na Books (Knihy) 
  • na iPhonu X se vám nově bude při stahování aplikací zobrazovat ikonka ukazující jak potvrdit instalaci
  • nová úvodní stránka záložky Soukromí v Nastavení
  • ikona Soukromí (v Nastavení) se přebarvila ze šedé na modrou
  • při aktualizování aplikací nově uvidíte jakou verzi aplikace instalujete a kolik místa aktualizace zabírá

Více informací

iPhone X je zdatný pomocník při výběru brýlí

iPhone X už je nejen představený, ale i uvedený do prodeje. Což mnoho vývojářům umožnilo ho podrobněji prozkoumat. A jedna nová funkce této novinky - Face ID - si velmi rychle našla další využití, než jen skenování…

Jak v iOS 11 nahrávat obrazovku zařízení?

Apple tento měsíc vydal iOS 11 pro veřejnost a spolu s ním i spoustu novinek. Některé z nich jsou hodně užitečné, některé méně. Dnes si představíme jednu z těch zajímavějších funkcí a to nahrávání…