Apple začal i u nás v ČR prodávat nové iPhony XS, XS Max a Apple Watch Series 4
Zveřejněno: 26.09.2018

Apple začal i u nás v ČR prodávat nové iPhony XS, XS Max a Apple Watch Series 4

Apple začal minulý týden v sobotu o půlnoci prodávat nové iPhony XS a XS Max i u nás v ČR a na Slovensku. Objednat si novinku můžete u nás v Express Servisu, nebo na stránkách českého Apple Storu - www.apple.cz

Když Apple ve středu 12. září představil nové iPhony, prozradil nám, že Apple Českou republiku zařadil do druhé prodejní vlny, která byla spuštěna minulý týden v pátek o půlnoci. Jen pár minut po spuštění objednávek se pomalu začalo posouvat datum dodání. Nejprve o několik dnů, nyní už o několik týdnů. Bohužel u nás byl 28. září státní svátek a tak Apple odložil spuštění prodejů až na sobotu 29. září.

iphone-xs-dostupnost

iPhone XS je novou verzí loňského iPhonu X a iPhone XS Max je zvětšený "klon" menšího iPhonu XS. Oba dva telefony disponují dvojitou kamerou s vylepšeným bokeh efektem a Smart HDR funkcí, díky které budete moci pořizovat fotky bez problému i proti světlu. Zbrusu novou funkcí je také upravitelné hloubka ostrosti, díky které v podstatě můžete vyfotit normální fotku a zpětně z ní udělat fotku portrétovou. Dále obě dvě tyto zařízení mají Super Retina OLED displej s hustotou pixelů 458 px na palec. U iPhonu XS Max si můžete užívat obsah na 6,5" displeji o rozlišení 2688x1242px a na menším iPhonu XS na displeji o úhlopříčce 5,8" s rozlišením 2436x1125px. Velikostně je iPhone XS Max stejně velký, jako "Pluskové" iPhony, ovšem má o dost menší rámečky a díky tomu se udělalo místo pro větší displej. 

iphone-xs-max-696x392

Kromě nových iPhonů Apple začal prodávat i nové Apple Watch Series 4, které jsou první Apple Watch, které si prošly velkou změnou designu. Největší změnou je velikost displeje. Předchozí 42mm verze Apple Watch je nově 44mm verzí a bývalá 38mm verze se změnila na 40mm verzi. Díky tomu Apple mohl vytvořit další ciferníky, které nově umožňují zobrazení až 8 komplikací najednou.

Další celkem velkou změnou prošla digitální korunka, která nyní funguje na bázi haptické odezvy, narozdíl od mechanické digitální korunky, kterou měly všechny předchozí modely Apple Watch.

 27-apple-watch-series-4-larger-44mm