Zveřejněno: 18.11.2018
Kategorie: Mac, Ostatní, Leaky, Novinky

Apple zvažoval vydání nového MacBooku Air s rychlejším procesorem Intel Core i7

Apple sice umožňuje v současné době prodej nového MacBooku Air s Retina displejem ve dvou konfiguracích, jediný rozdíl v nich je (kromě ceny) však pouze ve velikosti úložiště (nebo pokud si vyberete custom konfiguraci, je možné ještě upgradovat paměť RAM). Procesor však vždy zůstává stejný - dvoujádrový procesor Intel Core i5 o taktu 1,6GHz s Turbo Boostem až 3,6GHz. Jak se ale zdá, Apple vyrobil i prototyp s výkonnějším procesorem i7.

macbookairtrio_1

Na webu aplikace Geekbench se totiž objevily minulý týden skrze web Slashleaks výsledky testu hardwaru (zatím) nevydaného Macu, označeného jako AAPJ140K1,1. Podle testu bylo toto zařízení poháněno dvoujádrovým procesorem Core i7 osmé generace se základním taktem 1,8 GHz. Přesné sériové číslo není známo, ale základní deska tohoto zařízení má stejné označení součástky, jako deska v novém MacBooku Air, který se běžně prodává.

Další informací, kterou o tomto tajemném zařízení známe je, že bylo nakonfigurováno s 16GB 2133 MHz LPDDR RAM, což je existující možnost upgradu i pro volně prodejné MacBooky Air. Zdá se, že procesor označený jako Core i7-8510Y, který je v testu použit, patří do nízkonapěťové řady procesorů architektury Amber Lake firmy Intel, avšak v ARK databázi Intelu tento procesor nenalezneme. Do této řady však patří i použitý procesor i5, který Apple do nejnovějších MacBooků Air používá.

macbookairtrio

Toto neznámé zařízení dosáhlo v Geekbench multi-core testu skóre 8553 bodů, což by znamenalo, že by šlo o 8,5% rychlejší procesor, než procesor i5, který je použit.

Zakladatel Geekbenche, John Poole, řekl MacRumors, že se mu nic o tomto testu nezdá podezřelé, ačkoliv tuto možnost nelze nikdy ze 100% vyloučit. Pokud je však test opravdu reálný, znamenalo by to, že Apple opravdu vyrobil MacBook Air s Core i7 procesorem, který však nebyl, očividně, vydán pro veřejnost.

Je jasné, že Apple vyrábí spousto prototypů svých zařízení, které nikdy nespatří světlo světa. Důvodů, proč zrovna MacBook Air v této konfiguraci nebyl nakonec vydán, může být mnoho, jako například přehřívání.

 

 

Zdroj: MacRumors