Zveřejněno: 18.11.2018
Kategorie: iPad, Ostatní, Novinky

Bendgate je tu zpátky, tentokrát s novými iPady Pro

Nové modely iPadu Pro (jak 11" verze, tak i 12,9" verze) jsou se svou tloušťkou 5,9mm nejtenčími modely iPadů za celou existenci iPadů a ačkoliv je obdivuhodné, že Apple dokázal vyrobit takto výkonné zařízení v tak tenkém těle, má to i své nevýhody. Ukázalo se totiž, že podobně jako u iPhonu 6 Plus, i nové iPady Pro trpí tím, že jsou poměrně jednoduše ohebné, což je opravdu nežádoucí efekt. Na ohnuté iPady už si stěžují lidé na různých fórech a všimli si toho i různí YouTubeři, kteří o obnovené "Bendgate" natočili videa. 

bentipadpro

Například uživatel fóra MacRumors, s přezdívkou Bwrin1, nahrál na fórum fotografii jeho ohnutého 12,9" iPadu Pro s komentářem, že se iPad takto ohnul jen během víkendového výletu s batohem, ve kterém se zařízení nacházelo. 

Dále na internet nahrál video YouTuber vystupující pod přezdívkou JerryRigEverything, který nahrál video, ve kterém testuje jak moc je nový iPad odolný proti různým vlivům. Ve videu se mu podařilo iPad doslova ohnout skoro o 90° a zlomit a to pouze za použití velmi málo síly vyvinuté pouze několika prsty.

Přestože existují stížnosti na tento problém, ať už ve formě stížností na fórech, nebo videa, nezdá se, že by šlo o nějak hodně rozšířený problém. Všichni, kteří měli tento problém dostali od Applu náhradní zařízení nebo jednoduše tablet vrátili. Zatím se ale neobjevily stížnosti, které by se podobaly těm z roku 2014, které se týkaly iPhonu 6 Plus.

Zatím není přesně jasné, zda-li jsou nové iPady méně, nebo více ohebné, než předchozí generace, jelikož bendtesty nepředstavují úplně přesně reálné použití zařízení. Všechna zařízení (nejen od Applu) o těchto rozměrech se za určité síly ohnout. To je prostě fyzika.

Na to, abychom mohli říci, že se nové iPady ohýbají normálně, jsme ještě neviděli dostatek případů. Pokud se ale objeví více stížností na tuto chybu, bude se jednat o reálný problém a bude zajímavé sledovat, jak se s tím Apple popere.

 

 

Zdroj: MacRumors