Zveřejněno: 03.01.2018
Kategorie: iPad, iPhone, Ostatní, Novinky

Co můžeme od Applu v roce 2018 očekávat?

Stejně jako v roce 2017 se Apple v roce 2018 chystá na uvedení několika naprostých novinek.  Začátkem roku by měl být představen dlouho očekávaný chytrý reproduktor s umělou inteligencí. Spolu s představením iPhonu 8, 8 Plus a iPhonu X bylo mj. ještě představeno jedno velmi zajímavé příslušenství. Tím je bezdrátová nabíječka AirPower, která by také měla být představena letos. Dále by měl být upgradován letošní iPhone X a rozšířen o další větší model. Ten bude zřejmě velmi zajímavý pro ty, kteří si již v minulosti zvykli na větší displej.Mimo toto všechno ještě očekáváme, že bude představen iPad Pro s Face ID. Na internetu kolují i informace o nových Apple Watch a Apple nám slíbil, že v budoucnosti bude představen nový Mac Pro. Doufejme tedy, že se dočkáme už v letos. Kromě hardwarových novinek se samozřejmě dočkáme každoorční aktualizace softwarů pro Apple zařízení.

HomePod

- někdy začátkem tohoto roku (zřejmě první kvartál)

Jistě jste slyšeli o reproduktorech s umělou inteligencí, k těm nejznámějším patří například Google Home nebo Amazon Echo. Brzy jim bude konkurovat Apple s jeho první generací HomePodu. Původně měl být představen už v prosinci, ale Apple zpozdil jeho uvedení a stanovil neurčité datum na "brzy v roce 2018."

Tři nové iPhony

- září 2018

První iPhone, který očekáváme, bude nástupce iPhonu X se stejným OLED displejem s rozměry 5,8 palce. Zvěsti naznačují, že ho bude doprovázet druhý OLED iPhone, který bude o něco větší, předpokládá se 6,5 palce. Což znamená, že jej lze považovat za "iPhone X Plus". Za tyto OLED iPhony by se měl zařadit 6,1-palcový iPhone s LCD displejem, který je umístěn v cenově dostupnějších relací s počáteční cenou ve výši 649 až 749 USD ve Spojených státech.

iPad Pro

- září 2018

iPad Pro by mohl přijmout mnoho designových prvků z letošního iPhonu X, kterými se (jak bylo řečeno) Apple chce i ve svých ostatních zařízeních inspirovat. Tyto základní rysy zahrnují hlavně identické štíhlejší rámečky, absence tlačítka Home a Face ID poháněného kamerovým systémem TrueDepth.

Bezdrátová nabíječka AirPower

- zatím neupřesněno

V iPhonech 8, 8 Plus a X byla poprvé zavedena podpora pro indukční nabíjení. Umožňující pracovat s nabíječi s certifikátem Qi. Na trhu zatím není žádná nabíječka navržená společností Apple, ale jak nám Apple v září prozradil, na tomto příslušenství se už pracuje.

 

Během roku vám samozřejmě budeme přinášet další novinky a podrobnosti o těchto produktech. Máte se na co těšit!

 

 

Zdroj: MacRumors