Zveřejněno: 18.11.2018
Kategorie: Ostatní, Novinky

Dále nevyvíjené Wi-Fi základny AirPort právě zmizely Apple Online Storu

Apple v dubnu letošního roku ukončil další vývoj řady produktů AirPort, ve které byly 3 různé produkty - AirPort Express, AirPort Extreme a také AirPort Time Capsule, což je v podstatě základna AirPort Extreme obohacená o pevný disk o velikosti 2 nebo 3 TB, který může být používáný jako zálohovací zařízení pro Macy. 

airport_roundup

V době, kdy byl vývoj ukončen Apple řekl, že produkty bude i nadále nabízet, avšak pouze do té doby, než se vyprodají všechny skladové zásoby, k čemuž zřejmě došlo u AirPort Extreme a 2TB verze AirPort Time Capsule, nyní, jelikož tyto dva produkty byly právě odebrány z prodeje v Apple Online Storu. Ačkoliv tyto produkty může mít na skladě ještě nějaký oficiální Apple prodejce, přímo u Applu tyto produkty již nezakoupíte.

Na webu Applu, ani v kamenných pobočkách Apple tedy již není možné zakoupit žádný z produktů bezdrátových základen AirPort, pokud nepočítáme refurbished produkty, které jsou stále ještě dostupné v eshopu Applu s refurbished zbožím. Tento eshop je však dostupný pouze pro zákazníky z USA.

Apple neaktualizoval svou řadu základen AirPort již několik let. Zařízení AirPort Express se dočkalo poslední aktualizace v roce 2012 a AirPort Extreme spolu s Time Capsule v roce 2013. V roce 2016 se začaly objevovat na internetu informace o tom, že Apple ukončil vývoj těchto zařízení a lidi, kteří na těchto zařízeních pracovali, byli přesunuti do jiných týmů. Nakonec se ukázalo, že informace byly pravdivé.

Namísto svých produktů z řady AirPort nyní Apple nabízí routery od jiného výrobce. Konkrétně se jedná o systém Linksys Velop mesh Wi-Fi.

Důvodem, proč je ukončení vývoje těchto základen taková škoda je to, že routery přímo od Applu nabízely něco, co ostatní routery od jiných výrobců nemohou poskytnout. Jde například o podporu zálohování dat pomocí funkce Time Machine (u AirPort Time Capsule), nebo podpora AirPlay u základny AirPort Express.

 

 

Zdroj: MacRumors