Zveřejněno: 18.08.2019
Kategorie: iPad, Ostatní, Novinky

Další iPad Pro by mohl mít tři kamery, základní iPad dvě

Apple pilně připravuje nové generace iPadů a zdá se, že mezi jednu z novinek se zařadí i větší množství fotoaparátů na zádech zařízení. Podle jedné ze zpráv z Číny by totiž iPad Pro mohl dostat trojí kameru a iPad by mohl mít dvojitou. 

dual-triple-lens-camera-2019-ipad-rumor-mac-otakara

Japonský blog Mac Otakara, který má celkem dobrou reputaci, co se odhalování informací o nevydaných Apple produktech týče, citoval jeho Čínský zdroj ohledně navýšení počtu fotoaparátů u iPadů Pro 4. generace. Konkrétně by se jak 11-palcové, tak i 12,9-palcové iPady Pro 4. generace měly dočkat stejného, multi-senzorového, fotoaparátu, který budou mít i letošní iPhony. Ty Apple představí už příští měsíc, zřejmě 10. září.

To ale není jediná informace, kterou nám Mac Otakara sdělil. Podle něj (a jeho zdroje) by se měl upgradu dočkat i klasický iPad. Ten bude o něco větší, než jeho existující verze (zvětšení displeje ze současných 9,7" na 10,2") a také si přilepší v počtu fotoaparátů. Konkrétně by měl dostat tento iPad dva fotoaparáty, jako na současných iPhonech XS a XS Max.

Podle totožného zdroje bychom se nových iPadů měli dočkat v průběhu října. Zdroj také potvrdil, že už ve výrobním řetězci kolují technické nákresy příslušenství k novým iPadům, ale odmítl komentovat, zda-li jde o nákresy k příslušenství vyráběné pro Apple, nebo o příslušenství výrobců třetích stran.

Apple zatím nikdy nepředstavil iPad alespoň se dvěma fotoaparáty, natož třemi, takže pokud je tato informace pravdivá, bude mít Apple v tomto poli premiéru.

Apple naposledy aktualizoval svou řadu iPadů Pro v říjnu 2018 a 9,7" iPad byl naposledy aktualizován v květnu 2018, takže očekáváme, že se nových verzí těchto zařízení dočkáme již brzy. Někteří dokonce tvrdí, že by je Apple mohl představit spolu s iPhony 10. září, ale my si spíše myslíme, že toto je nepravděpodobné, jelikož média by musela roztříštit jejich rozsah na více produktů, čímž by Apple trochu ubral iPhonu "vítr z plachet", což je po loňském fiasku určitě nežádané.

 

 

Zdroj: MacRumors