Zveřejněno: 28.01.2018
Kategorie: iPhone, Leaky, Novinky

Druhé verze iPhonu SE bychom se mohli dočkat v květnu nebo červnu

Apple podle nových informací pracuje na novém modelu iPhonu, který bude podobný iPhonu SE. Stejně jaké současný iPhone SE by se nový iPhone měl prodávat s relativně nízkou cenovkou. Hlavní novinkou tohoto zařízení, které by mělo být představeno začátkem letošního léta, by mělo být bezdrátové nabíjení. 

Nové informace přinesl analytik Luke Lin, který pracuje pro web Digitimes, kde byla analýza zveřejněna. Ten věří, že nástupce iPhonu SE bude mít skleněná záda (podobně jako iPhone 8 a iPhone X). Funkcí, která umožňují skenování 3D objektů, však novinka zřejmě disponovat nebude. iPhone SE 2 (pokud se tak novinka bude jmenovat), tedy neodemknete pouhým pohledem na zařízení (stejně jako u iPhonu X) a ani s ním nebudete moci nahrávat Animoji. 

Apple připravuje nový levnější smartphone, pro svůj “entry-level” sektor. Tento smartphone bude podobný současnému iPhonu SE a největší novinkou bude možnost bezdrátového nabíjení. Funkcí vyžadujících 3D skenování (např. Face ID či Animoji) , se však s touto novinkou nedočkáme. Výroba této novinky bude zahájena v druhém kvartálu roku 2018 a vydání je naplánováno na květen či červen.

Webová stránka DigiTimes, která tuto analýzu přinesla, má zhruba z 50% kladnou reputaci, co se týče odhalování plánů společnosti Apple. Většina informací od této stránky, které pocházejí od dodavatelů Applu se většinou potvrdily. Předpovědi od analytiků této stránky však nejsou úplně vždy pravdivé.

Je však nutné podotknout, že o “iPhonu SE 2” se už mluvilo i v minulosti a je velmi pravděpodobné, že se tohoto zařízení někdy tento rok dočkáme. Předchozí spekulace však odhadovaly, že bychom se zařízení měli dočkat už v prvním kvartále tohoto roku, nikoliv až v druhém. 

První informace o této novince se objevily už v srpnu minulého roku. Informace přinesla indická stránka Tekz24 a odhadovala, že zařízení bude mít A10 Fusion čip, 2GB RAM paměti a dostupné budou 2 varianty - 32GB a 128 GB. Velikost baterie by měla být lehce větší - prý 1700 mAh.

 

 

Zdroj: MacRumors

Více informací

5 důvodů, proč musíte mít nový iPhone SE

Včera společnost Apple představila nejnovější model telefonu, který se tak trochu vrací ke kořenům. Novinek, které iPhone SE nabízí je celá řada. My pro vás vybrali 5 nejdůležitějších a díky nim si tohohle prcka…