Zveřejněno: 11.08.2019
Kategorie: Ostatní, Novinky

Google Pixel 4 bude mít vlastní "Face ID" senzor a dokáže rozpoznávat gesta

Přestože Google svou novou vlajkovou loď (Pixel 4) ještě oficiálně nepředstavil a nezačal prodávat, některé detaily už byly zveřejněny a podle nich to vypadá, že se z Pixelu 4 stane ještě silnější konkurent iPhonu, než byl dosud. 

Vzhled Pixelu 4 byl zveřejněn poprvé už v červnu a minulý týden Google nabídl náhled na některé funkce, který nový telefon nabídne. Mezi ty patří funkce "Face Unlock" a "Motion Sense".

Funkce Face Unlock přinese na Pixel zařízení funkci skenování obličeje ve 3D, což umožní odemykání zařízení pouhým pohledem, podobně jako u moderních iPhonů s Face ID. Je ale pravděpodobné, že Google tuto funkci využije i pro další věci, jako placení pomocí Google Pay, odemykání souborů a aplikací apod.

Tato funkce bude ke svému fungování využívat dvě IR (infra-červené) kamery, senzor pro měření okolního světla a vzdálenosti od objektu, přední kameru, Soli radar čip, tečkový projektor a tzv. "Face Unlock Flood Illuminator".

googlepixel4camerasystem-800x807

Google také tvrdí, že svůj systém pro rozpoznávání obličeje postavil na jiném konceptu, než Apple a že jejich systém nabídne pohodlnější užívání a bude fungovat v jakékoliv orientaci.

Podle Googlu bude celý proces fungovat tak, že když vezmete Pixel 4 do ruky, automaticky se aktivují senzory pro skenování obličeje a ty poznají, že se chcete podívat na svůj telefon. Pokud je váš obličej rozpoznán, telefon se otevře ve chvíli kdy jej zvednete aniž by se muselo na něco klikat.

Stejně jako u Face ID na iPhonech, i u Face Unlock na Pixelu se bude vše odehrávat přímo na zařízení a vaše data nebudou nahrávána nikam do cloudu. Konkrétně se data potřebná k odemčení zařízení budou nacházet na čipu, který Google pojmenoval Titan M.

Druhou funkcí, kterou Google v krátkém klipu představil, je Motion Sense. Jde o funkci, kterou bude obstarávat Soli radar čip, který dokáže detekovat malé pohyby kolem telefonu. Tuto funkci budou moci majitelé používat třeba k přeskakování skladeb, vypínání budíků, ztišené hovorů a mnoho dalších.

 

 

Zdroj: MacRumors