Zveřejněno: 18.11.2018
Kategorie: iPhone, Ostatní, Novinky

Haptic Touch na iPhonu XR bude fungovat na zobrazování notifikací už od 12.1.1

Zahraniční web 9to5mac přišel se zajímavou informací o iPhonu XR a jeho nové technologii zvané Haptic Touch. Ta si klade za cíl nahradit postupem času technologii 3D Touch, kterou toto zařízení nedisponuje. Redaktoři webu 9to5mac totiž zjistili, že po instalaci iOS 12.1.1 na iPhone XR jde tato nová funkce použít i na expandování notifikací z oznamovacího centra. 

Pro použití této funkce stačí jen zmáčknout a podržet prst na notifikaci, kterou chcete rozšířit (a přečíst si tak její plné znění). Jakmile ucítíte haptickou odezvu (něco jako vibrace), stačí prst uvolnit a notifikace se rozevře tak, jako na telefonu s 3D Touchem, tedy se otevře celá notifikace aby jste si mohli přečíst celé její znění a také se u některých notifikací od určitých aplikací zobrazí tlačítka, která umožňují další interakce.

Haptic Touch je v podstatě nové marketingové jméno pro dlouhé podržení prstu na displeji, které je doplněno o haptickou odezvu. Jde o náhradu technologie 3D Touch, kterou Apple do nového iPhonu XR nedokázal zaimplementovat kvůli displeji se zakulacenými rohy. 3D Touch totiž funguje pouze kvůli vrstvě na displeji, kterou Apple musel odebrat s cílem vytvořit skoro bezrámečkový LCD displej.

Haptic Touch zatím v současné době funguje pouze na některých místech v uživatelském rozhraní iOS na iPhonu XR, jako například pro spuštění fotoaparátu nebo svítilny na zamykací obrazovce, ale Apple potvrdil, že postupem času bude tuto technologii implementovat na více míst v IOS, počínaje s notifikacemi.

 

 

Zdroj: MacRumors