Zveřejněno: 13.10.2020
Kategorie: Ostatní

Jak předejít proražení pneumatiky u Xiaomi Mi Scooter?

Asi jste si všimli v poslední době, že kolem vás často projede nějaký člověk na elektrický koloběžce. Není divu, tato "hračka" je teď velice oblíbená, a začinají jí mít spousta lidí ve své domácnosti. Pokud patřítě i vy mezi ty, kteří koloběžku od značky Xiaomi sami máte, tak máme pro vás návod, jak předejít tomu, abyjste si neproráželi pneumatiky. Ona taková výměna pneumatiky, není uplně dvakrát jednoduchá. Naštěstí pokud se vám to stane, my vám jí rádi vyměníme. 

 

Existují dvě varianty jak předejít proražení pneumatiky u vaší koloběžky. (Bavíme se o koloběžce od značky Xiaomi) 

  • Správné nahuštění pneumatik podle vaší váhy.
  • Výměna pneumatiky za tzv. bezdušové kolo

První varianta je taková, že si musíte neustále kontrlovat dohuštění pneumatik (cca je dobré 1x mesíčně zkontrlovat).  Jak nahustit pneumatiku se dozvíte v tabulce viz níže. Nahuštění se odvijí od vaší hmotnosti. U dušové pneumatiky také záleží na jakém povrchu jezdíte. Pokud máte špatně nahuštěnou pneumatiku a jezdíte po tzv. kostkách, je to velice špatné a pneumatiku máte proraženou ihned. 

Snímek obrazovky 2020-10-13 v 11.03.06

Nafouknout pneumatiku můžete běžnou pumpičkou nebo přenosným kompresorem, který najdete u nás zde

digitalni-kompresor-xiaomi-mi-portable-air-pump

 

Výměna za bezdušové kolo

Druhá varianta je vyýměna pneumatiky za bezdušové kolo, o které se nemusíte od samého začátku výměny starat. Jelikož se jedná o bezdušové kolo, nemusíte řešit dofukování kola ale také nemusíte řešit po jakém povrchu jezdíte. Výměna za tuto variantu není nějak časově náročné, pokud již v tom máte praxi. My samozřejmě tuto službu nabízíme a vyměníme vám jí zhruba do hodinky, podle našeho ceníku.

obrazek-6

Dobrá zpráva je, že pokud se rozhodnete buď pro první variantu a nebo tu druhou, NEPŘIJDETE o záruku jako takovou. 

Samozřejmě nenabízíme jen výměnu pneumatik. Nabízíme opravu cele koloběžky. Pokud tedy by jste potřebovali např. vyměnit baterii, nebo brzdy, můžete se na nás obratit. Ceník oprav na Xiaomi MiScooter najdete zde.