Zveřejněno: 03.02.2018
Kategorie: iPad, iPhone, Návody, Novinky

Jak v iOS 11 jednoduše nasdílet někomu heslo na Wi-Fi?

Možná jste si již této funkce všimli v minulosti, ale jistě se najde někdo, kdo o této funkci nevěděl a může mu přijít vhod. V iOS 11 se totiž nachází funkce, která umožňuje velmi rychlé a jednoduché sdílení hesla na vaši Wi-Fi, aniž by jste museli hostu říci heslo. 

Celý proces nezabere ani 5 vteřin a podmínkou je, aby obě zařízení (vaše a vašeho hosta) měla nainstalovaný systém iOS 11. Pak už stačí jen aby jste měli hosta, kterého chcete připojit na Wi-Fi, uloženého v Kontaktech. Pak už stačí jen pokračovat podle tohoto návodu:

  1. Řekněte hostovi, aby otevřel aplikaci Nastavení
  2. Nechte si na hostovo zařízení zobrazit všechny dostupné sítě v okolí
  3. Klepněte na název vaší Wi-Fi

Po vybrání vaší sítě na cizím zařízení vám na vašem iPhonu vyskočí pop-up, ve kterém budete dotázáni, zda-li chcete hostu nasdílet vaše heslo. Stačí jen klepnout na tlačítko “Sdílet heslo” a cizí zařízení se připojí. Velmi jednoduché! 

 

Tato funkce se hodí třeba v případě že je vaše heslo pouze dlouhá složenina několika náhodných alfanumerických znaků, což je velmi často. 

Sdílet heslo

Více informací

Jak v iOS 11 nahrávat obrazovku zařízení?

Apple tento měsíc vydal iOS 11 pro veřejnost a spolu s ním i spoustu novinek. Některé z nich jsou hodně užitečné, některé méně. Dnes si představíme jednu z těch zajímavějších funkcí a to nahrávání…