Zveřejněno: 18.01.2018
Kategorie: Ostatní, Novinky

Jimmy Iovine nejspíš ke konci léta opustí Apple

Americký magazín Hits Daily Double zveřejnil článek, ze kterého vyplynula zpráva o odchodu jedné z klíčových osobností Applu v oblasti hudby. Jimmy Iovine se do řad Applu přidal poté, co došlo k odkoupení společnosti Beats Electronics ze strany Applu, kde také sehrál důležitou roli. Podle zprávy je prý Iovinův odchod načasován na srpen tohoto roku, tedy poté, co obdrží poslední mzdu z transakce za Beats Electronics.

Iovine, je spoluzakladatel společnosti Interscope Records Beats a Universal Music Group. Do společnosti tedy vstoupil v roce 2014, kdy Apple, i s ním, za 3 miliardy dolarů, koupil firmu Beats by dr. Dre, výrobce špičkových sluchátek a reproduktorů. Ačkoli oficiálně Iovine ve společnosti nemá žádnou pozici, jeho spolupráce s Applem se datuje už od roku 2003, kdy původně nabídl službu streamování hudby Stevu Jobsovi a poté se částečně podílel na navrhování iPodu a služby iTunes.

S hudbou je Iovine opravdu silně propojený. Podílel se na nahrávání desek s legendami jako John Lennon a Bruce Springsteen. Jako producent pracoval na velkých akcích, spolu s hvězdami jako jsou Tom Petty & Heartbreakers, Patti Smith a U2. V roce 1990 založil Interscope Records, které se později staly součástí Vivendiho Universal Music Group. Jeho studia hostila dokonce takové hvězdy jako Dr. Dre, Eminem, Black Eyed Peas a Lady Gaga.

 

 

Zdroj: cnet