Zveřejněno: 21.10.2018
Kategorie: iPhone, Ostatní, Novinky

Na internetu se začaly objevovat první recenze na iPhone XR

Apple teprve minulý týden v pátek spustil předobjednávky na nový iPhone XR, což je nejspíše nejzajímavější (a rozhodně nejlevnější) letošní model iPhonu, který Apple vydal. Přestože dodávky a prodeje budou spuštěny teprve tento týden v pátek 26. října, na internetu se již den před spuštěním předobjednávek začaly objevovat recenze na nejžhavější novinku. Recenze byly vydány na velkých YouTubových kanálech jak od jednotlivých YouTuberů, tak i na kanálech od velkých médií, jako například cnet nebo Mashable

Redaktory velkých médií Apple pozval do svých kanceláří v New Yorku, kde si mohli s novinkou zhruba hodinu pohrát a otestovat ji. YouTuberům, kteří YouTube videa natáčejí sami za sebe, jako například Sara Dietschy, Apple propůjčil do jejich osobních studií nebo bytů, ale je jasné, že s přísným informačním embargem. 

iPhone XR je třetím iPhonem, který Apple letos vydal, a jde o zařízení, které je zaměřené na trochu širší spektrum zákazníků. Novinka je totiž nabízena v šesti barevných variantách a s mnohem nižší cenovkou. Cena u iPhonu XR začíná na 22 490 Kč, zatímco u iPhonu XS to je 29 990 Kč a u iPhonu XS Max neuvěřitelných 32 990 Kč za modely s nejnižší kapacitou úložiště. 

Narozdíl od iPhonu XS, iPhone XR má Retina LCD displej (XS má OLED displej), postrádá 3D Touch (a přichází s novou funkcí Haptic Touch) a má hliníkový rám, narozdíl od ocelového, který najdeme u iPhonu XS a XS Max. Dále má iPhone XR o něco horší krytí proti vniknutí vodě (certifikace dle normy IP67) a o něco pomalejší LTE modul, který však zvládá vyšší rychlosti, než jsou u nás v ČR dosažitelné na jakékoliv síti. Největším rozdílem však je zadní fotoaparát, který má jen jednu čočku a senzor, narozdíl od duálního fotoaparátu, který má iPhone XS a XS Max. I přesto ale i na iPhonu XR budete mít funkce stejné, jako na iPhonu XS - tedy funkce portrétu, ovládání hloubky a funkci Smart HDR. 

 

 

Zdroj: MacRumors

Více informací

Apple pozval média na další letošní event, tentokrát však ne do Kalifornie...

Apple minulý týden, jen den před spuštěním předobjednávek iPhonu XR, tedy ve čtvrtek 18. řijna, rozeslal médiím pozvánky na další akci, na které budou představeny další nové produkty. Zřejmě se dočk…