Zveřejněno: 16.09.2018

Na konferenci minulý týden jsme se dočkali i nových hodinek Apple Watch Series 4

Apple minulý týden spolu s novými iPhony představil i nové hodinky Apple Watch. Jde již o pátou generaci jablečných hodinek a proto je Apple pojmenoval Series 4 (první generace nebyla pojmenována Series 1, ale Series 0, proto je pátá generace pojmenována Series 4). 

Letošní aktualizace Apple Watch Series 4 je první pořádnou změnou designu jablečných hodinek, které jsme se dočkali. Novinka má totiž zvětšený displej (až o 35%), ztenčené tělo, přesunutý mikrofon a novou digitální korunku. Díky tomu, že se zmenšily rámečky kolem displeje, se povedlo vytvořit zařízení, které má rozměrově stejné tělo, ale větší displej. Nové Apple Watch mohou tedy mít na ciferníku až 8 komplikací najednou. Apple tím zajistil, že řemínky od Apple Watch předchozích generací budou fungovat i s novými Apple Watch Series 4. 

Snímek obrazovky 2018-09-17 v 10.32.23

Předchozí 38mm verze byla tedy nahrazena nově 40mm verzí a 42mm verze byla zvětšena na 44mm verzi. Díky zvětšení displeje došlo tedy i ke zvětšení rozlišení. Nová 40mm verze má rozlišení 368x448px a větší, 44mm verze má rozlišení 324x394px. 

Další věcí, co se změnilo, je o 50% hlasitější reproduktor a přesunutý mikrofon mezi postranní tlačítko a digitální korunku, která si také prošla proměnou. Nově totiž má digitální korunka haptickou odezvu. 

apple-watch-ekg

Velkou obměnou prošel také senzor na hodinkách, který nám měří tep. Ten byl upgradován na svou druhou verzi. Zároveň Apple také do tohoto senzoru speciální senzor na elektrické měření srdce, což umožní si hodinkami provést EKG. Výsledky z tohoto měření poté můžete rovnou sdílet se svým lékařem ve formátu PDF. Funkce bude však se spuštěním prodeje fungovat pouze v USA a postupně se bude rozšiřovat do dalších zemí podle toho, jak Apple dostane lékařská povolení. 

Samozřejmě Apple upgradoval i procesor uvnitř nových Apple Watch. Nově jsou tyto hodinky poháněny čipem S4, který má být údajně až 2x rychlejší než předchozí procesor S3. Tento nový procesor navíc disponuje i vylepšeným akcelerometrem a gyroskopem, díky čemuž Apple dokázal vytvořit funkci, která dokáže detekovat pády uživatele a v případě nutnosti zavolá vašemu SOS kontaktu či záchranným složkám. 

Hodinky Apple Watch Series 4 si taktéž můžete, stejně jako nové iPhony, předobjednat u nás v Express Servisu.