Zveřejněno: 14.12.2018

Objevily se informace o tom, že Apple by mohl vydat nový Smart Battery Kryt pro iPhone XS, XS Max a XR

Zdá se, že Apple se připravuje na vydání nového Smart Battery krytu pro iPhone XS a možná i pro iPhone XS Max a iPhone XR. Vychází to z informací objevených Guilhermem Rambem, redaktorem webu 9to5Mac.

iphone-xs-smart-battery-case

Rambo objevil nové zmínky v kódu iOS o třech nových identifikátorech pro kryty pro iPhony. Těmito identifikátory jsou čísla A2070, A2071 a A2171. Fakt, že se nalezly hned tři nové identifikátory naznačuje, že nové pouzdro by mohlo být vydáno ve třech různých velikostech, pro iPhone XS, XS Max a XR. Podle dalších informací v kódu iOS se zdá, že by tyto novinky mohl Apple vydat ještě letos. Má na to tedy už jen pár dní.

První Smart Battery Kryt Apple vydal pro iPhone 6 a 6S s baterií o kapacitě 1877mAh na zádech zařízení. Druhou verzi vydal Apple pro iPhone 7 s větší baterií o kapacitě 2 365 mAh. Oba dva tyto kryty se prodávají u nás za 2 790 Kč.

9to5Mac dále tvrdí, že v kódu watchOS 5.1.2 našli novou ikonu, u které se zdá, že by se mohla vztahovat k novému Smart Battery Krytu. Podle této ikony se zdá, že by kryt měl disponovat Lightning konektor, ale zatím není jasné, jak bude dořešeno bezdrátové nabíjení.

Apple má ve zvyku větší příslušenství vydávat v prosinci. Například bezdrátová sluchátka AirPods se začala prodávat v prosinci 2016 jen pár dní před Vánoci a původní Smart Battery Kryt 1. verze (pro iPhone 6) byl také vydán v prosinci 2015. Uvidíme tedy, zda-li se novinky dočkáme ještě letos, nebo až začátkem příštího roku.

 

 

Zdroj: MacRumors