Zveřejněno: 10.04.2015
Kategorie: iPad, iPhone, Mac

OS X 10.10.3 a iOS 8.3.

OS X 10.10.3
Apple vydal OS X 10.10.3. Tento operační systém (zveřejněný v betaverzi od března) sebou nese 300 nových multirasových emotikon, vylepšený panel vyhledávání a opravy chyb. emoji

Pravděpodobně stěžejní změnou pro většinu uživatelů bude oprava chyby na wifi anténě. Mnoho uživatelů hlásilo v minulé verzi rapidní pokles rychlosti komunikace WiFi antény při zapnutém Bluetooth. Tento problém by měl být již vyřešen (měl být protože již několik málo uživatelů nahlásilo přetrvání tohoto problému avšak v daleko menším měřítku a s nárůstem stability). Další skvělou novinkou 10.10.3 je nová aplikace pro správu fotografií. Jmenuje se Photos a znalejší z Vás jí již dobře znají - byla představena s OS X Yosemite a nedávno byla uvolněna v betaverzi. Svou podstatou nahrazuje aplikace iPhoto a Aperture, které se tímto přestanou dále vyvíjet. Photos přináší nově spolupráci s Vaším iCloud účtem a synchronizuje Vaši fotogalerii ze všech zařízení, která se tím stává velmi samostatnou. Pro uživatele, kteří nebudou moci jen tak upustit od používání Aperture představil Adobe návod na přechod jejich aplikace Lightroom. OS X 10.10.3 je volně ke stažení zde.

iOS 8.3
Nedlouho po vydání OS X 10.10.3 přišla na svět také veřejná verze mobilního operačního systému iOS 8.3, která byla již pár měsíců také v betaverzi. Stejně jako OS X Yosemite 10.10.3 obsahuje nové emotikony. Navíc jsou tu potom další jazyky pro Siri (přibylo 7 jazyků, doufejme tedy že brzo přibude i čeština), změnu v autorizaci iTunes nebo App Store, kdy můžete stahovat free aplikace bez zadání hesla. Zlepšení se dočká filtrování zpráv a možnost nahlásit zprávu jako spam k přezkoumání v Applu. Pro dobro všech uživatelů obsahuje aktualizace mnoho optimalizací výkonu a vychytání chybiček předchozí verze.

ios-8-3-logo

Zdroj: 9to5mac.com