Zveřejněno: 18.08.2019
Kategorie: Ostatní, Novinky

Průzkumy tvrdí, že Siri odpoví v 83% případů správně - to pokoří Alexu, ale ani zdaleka ne Google

V tradičním každoročním testu firmy Loup Ventures se testují tři nejpopulárnější umělí asistentu - Google Home, Siri a Alexa. Ten letos potvrdil, že Siri správně odpoví 83% zodpovězených otázek. S takovýmto skóre Siri porazila Alexu od Amazonu, ale stále má co dohánět u Google Assistenta. 

Agentura položila všem asistentům 800 otázek z několika odvětví aby zjistila, jak každý z nich odpoví. Alexa odpověděla 79,8% otázek správně, zatímco Google jich zvládnul 92,9% správně.

aitestresults-800x221

Když porovnáme výsledky Siri s výsledkami z minulého roku, uvidíme, že se Siri zlepšila. V testu z července 2018 totiž zodpověděla jen 79% otázek správně. Meziročně tedy vidíme zlepšení o 4%. Alexa však loni získala 61% (zlepšení o 18,8%) a Google Assistant 86% (zlepšení o 6,9%). Pokud bychom tedy porovnávali který umělý asistent se za uplynulý rok zlepšil nejvíce, Siri by zůstala na posledním místě.

siriimprovementsovertime-800x509

Test byl proveden výhradně na smartphonech, ne na chytrých reproduktorech. Důvodem, podle firmy provádějící průzkum je to, že sice se základní technologie shodují, ale liší se využití. Siri byla testována na iPhonu s iOS 12.4, Google Assistant na Pixelu XL a Alexa v iOS aplikaci na iPhonu.

Celkem 800 otázek bylo rozřazeno do 5 následujících kategorií:

  • Okolí (např.: "Kde je nejbližší kavárna?")
  • Komerční (např.: "Objednej papírové ubrousky.")
  • Navigace (např.: "Jak se nejrychleji dostanu do města autobusem?")
  • Informace (např.: "Jaké filmy se dnes promítají v nejbližším kině?")
  • Příkazy (např.: "Připomeň mi zavolat Honzovi dnes ve 14 hodin.") 

questionsbycategory-800x475

 

 

Zdroj: MacRumors