Zveřejněno: 02.12.2018

Služba Apple Music bude dostupná na chytrých zařízeních s umělou inteligencí Amazon Alexa do konce tohoto roku

Apple a Amazon v pátek minulý týden oznámili, že služba Apple Music bude dostupná na zařízeních Amazon Echo začátkem týdne, který začíná 17. prosincem. V příspěvku na blogu Amazonu je popsáno, že majitelé Alexy ji budou moci požádat o přehrání jakékoliv písničky/alba/playlistu, nebo hned několika skladeb od určitého autora. Dostupné budou i jednotlivé stanice rádia Beats1. V ukázce na blogu je použita fráze "Alexa, play Bebe Rexha on Apple Music."

echo-apple-music

Integrace Apple Music bude do umělé asistenky Alexy přidána jako Apple Music skill, který si budete moci přidat do Alexy pomocí aplikace Amazon Alexa, kterou jste použili na její zprovoznění. Nejdříve se tento "skill" do Alexy nainstaluje a následně se zde přihlásíte do svého účtu Apple ID, čímž Alexu připojíte do své knihovny Apple Music.

Odhaduje se, že Apple Music má aktuálně něco kolem 56 milionů placených posluchačů (služba nenabízí neplacenou verzi) včetně těch, kteří jsou aktuálně v 3měsíčním testovacím období zdarma. Aktuálně je největším rivalem této služby služba Spotify, která v listopadu uváděla, že ,má 87 milionů platících posluchačů a 191 milionů aktivních účtů, pokud počítáme i ty, kteří poslouchají zdarma.

 

 

Zdroj: MacRumors