Zveřejněno: 02.12.2018

Startup Silk Labs zaměřující se na AI byl odkoupen Applem

Apple v minulém týdnu odkoupil startup Silk Labs zaměřující se na AI (umělou inteligenci) software, který je tak jednoduchý, že se dá jednoduše implementovat do zařízení jako kamery nebo reproduktory, ale zároveň dostatečně dokonalý, aby dokázal všechno, co může uživatel chtít. S informací přišel web The Information

Startup Silk Labs se zhruba tuctem zaměstnanců byl odkoupen Applem už dříve tohoto roku. Webová stránka tohoto startupu uvádí, že jejich cílem je vytvořit "vizuální a audio inteligenci nové generace do propojených produktů za pomoci nejlepších softwarů k rozpoznávání zvuku a videa."

silktechnology

Na webové stránce dále stojí, že umělá inteligence již má několik případů využití v oblastech domácích zabezpečovacích systémů, analytiky zákazníků v prodejnách, monitorování zásilek, řízení přístupu, monitorování parkovacích domů atd. To vše díky možnostem detekování postav, obličejů, zvuků a objektů.

Na webových stránkách se dříve nacházel i blog, kde bylo vysvětleno jak jejich technologie funguje, ale ten již nadále nefunguje, stejně tak jako Twitter účet této společnosti, který nebyl aktualizován od roku 2017. Web firmy však přináší menší náhled do toho, jak tato nová technologie funguje, avšak není zde ani zmínka o tom, jak by ji mohl Apple využít. Jde ale poznat, že AI Silk se zaměřuje hlavně na zabezpečení, což je něco, na čem si Apple hodně zakládá.

Tato firma dokonce i vytvořila produkt zvaný Sense, který byl představen před třemi lety na Kickstarteru. Zařízení se mělo stát "digitálním mozkem" pro chytré domácí produkty a kladl si za cíl s nimi komunikovat a zajišťovat jejich komunikaci napříč různými platformami.

 

 

Zdroj: MacRumors