Express Servis

Minulost měníme v budoucnost.

Kdo jsme? 

Jsme parta lidí, která je již od roku 2014 zapálená do své práce. Nápad založit firmu Express servis vznikl s mým kamarádem Jindrou a Honzou - kolegou z bývalé práce, kde jsme zjistili, že doba a zákazník vyžadovali služby, které v té době nebyly běžně dostupné. Tím myslíme, že v době založení firmy tu Apple produkty skoro nikdo běžně neservisoval a my to viděli jako jedinečnou příležitost přijít s něčím novým a zároveň ukázat, co umíme. Většina z nás jsme bývalí studenti SPŠE Plzeň, kolegové a kamarádi.

2013 - Jak jsme začínali?

Začínali jsme v pronajaté garáži s cedulkou firmy na plotě. Zákazníky jsme získávali z prodejny, kde jsme pracovali, jednoduše přišel zákazník, my jsme mu doporučili skvělý servis a kolega běžel do zázemí vyřídit hovor se zákazníkem. Luxus! Vytiskli jsme první vizitky - bohužel s chybou v telefonním čísle, ale neměli jsme peníze na tisk nových, tak jsme číslo opravili bělítkem a přepisem. Bohužel po 14 dnech a vymalování garáže zemřel majitel a my jsme se museli přestěhovat jinam. Pak jsme dočasně fungovali v činžáku, kde kolega bydlel a zde jsme přijímali zakázky u malého stolku přímo na chodbě, předávací protokoly jsme kopírovali přes propisovací papír před pronajatým bytem. Naštěstí i přes to všechno, zákazníků začalo přibývat a tak jsme si otevřeli náš oficiálně první obchod v Divadelní ulici.

2014 - Servis v Divadelní ulici.

Zde jsme fungovali krásný 5 let. Nájemné bylo velmi dobré ale... servis byl umístěný v druhém patře, takže zákazník se musel projít po chodbě, která nebyla úplně reprezentativní. Hned vedle nás byly výtvarné kurzy a občas se stávalo, že se jestě k tomu zákazníci museli prodírat kupou dětiček, které šly zrovna na procházku. Nejlepší ale byl oblíbený music club v přízemí, po kterém po každém víkendu zůstala ulepená podlaha od různých nápojů. Stačilo se projít na druhou stranu chodby a byli jste bosí, protože se Vám přilepily boty k podlaze. Dále jsme rostli a už nám prostor kapacitně nestíhal. 

2019 - Obchod ve Smetance

Těsně před začátkem pandemie v roce 2019 jsme tým rozšířili už o další tři kolegy a přestěhovali se do našich stávajících prostor v ulici Bedřicha Smetany v Plzni, které fungují jako servisní středisko a obchod. Zároveň si u nás můžete vyzvednout své objednávky z našeho e-shopu, který je velice rozsáhlý a některé produkty máme vystavené přímo na obchodě, aby se s nimi mohl zákazník lépe seznámit, pokud si tak bude přát.

Jelikož se jedná o obchod v pěší zóně okamžite jsme pocítili nárůst zákazníků z ulice a vše bylo super. Až do února 2020. Postihlo to každého z nás tak nebrečíme, ale bolelo to. Zkrátíme to. Vydrželi jsme hlavně díky naším zákazníkům, kteří nás maximálně podpořili a díky tomu jsme tu i dnes. 

2022 - Nová spolupráce s EnterComputer

V tomto roce jsme spojili síly se spřátelenou firmou z našeho města - Enter Comuputer a začali jsme provádět servisy notebooků z celé ČR. Začátek byl velmi divoký, noví lidi, nový druh servisu, nové výzvy ale když je dobrý tým, jde všechno. Prakticky jsme z měsíce na měsíc zvojnásobili firmu. Nebylo to jednoduché, ale zvládli jsme to a při ohlednutí zpět, bychom to nedělali jinak.

Aktuálně je nás už 13 a dále rosteme. Mimochodem, jestli se k nám chcete přidat, mrkněte sem.

Jaké jsou naše služby?

Každý z nás zastává neméně důležitou roli v chodu celé firmy a jejích služeb.
Servisujeme koloběžky, robovysavače, herní konzole, počítače a hlavně telefony. Věnujeme se produktům Apple i Android. 

Servisujeme také počítače MacBook, vlastníme hluboké know-how v servisu IT softwaru i oprav základních desek a stejně tak umíme i tablety a servis Apple Watch hodinek. Například když vám praskne sklíčko, my ho strunou odseparujeme a za pomoci přístroje, který vytlačí vzduchové bubliny, aplikujeme sklíčko nové.
V obchodě děláme opravy prasklého displeje telefonu v drtivé většině na počkání. Počítače a tablety jsou v tomto směru náročnější a doba čekání závisí na povaze opravy.

Na našich webových stránkách naleznete e-shop s produkty z moderního světa technologií, příslušenství pro vaše elektronická zařízení a zároveň zde naleznete informace, jak si u nás můžete vylepšit svůj MacBook. 

Rádi pomůžeme každému, kdo otevře naše dveře. 

Na čem si zakládáme? Co je pro nás prioritou?

Spokojený zákazník. Soustředíme se na každého zákazníka individuálně a o tom naše práce je. Zní to jako klíšé ale podívejte se na naše recence, které nás výrazně odlišují od konkurence. Samozřejmě se občas potýkáme i s problémy, které prostě vyřešit nejdou a nemůžeme zákazníkovi pomoci podle jeho představ. Ale to se nám opravdu stává jen občas.

Někteří naši zákazníci jsou s námi od kolébky naší firmy, respektive od přepsaných vizitek, propisovacích předáváku z činžáku nebo návštěvy servisu v garáži, a toho si moc vážíme.

Co znamená Authorized Distribution Partner?

Apple Authorized Distribution Partner znamená,  že máme povolení od společnosti Apple k distribuci a prodeji produktů této značky. Toto partnerství znamená přímý vztah se společností Apple, kde je nutné splnit určité standardy kvality, abychom mohly prodávat originální produkty Apple. Společnosti, které tento titul získají, mají pevný obchodní model, spolehlivost a schopnost poskytovat služby a kvalitní podporu na vysoké úrovni zákazníkům.

Kdo je Express Servis?

Jan Chlebuš
jednatel společnosti


Jindřich Poduška
Vedoucí servisu Apple
technologický rozvoj

Matěj Grulich
Produktový manažer
eshop master


Jan Hanžl
Vedoucí sekce EC


Julius Papán
Senior prodejce
Apple Certified Support Professional