Časté dotazy

Co dělat v případě ztráty nebo krádeže iPhonu, iPadu nebo iPodu touch?

Pomocí služby Najít iPhone můžete zjistit polohu svého zařízení a podniknout další kroky, které vám iPhone pomůžou znova získat a ochránit svá data.

Nastavení i používání je jednoduché:

  1. Přihlaste se na Macu nebo libovolném PC s přístupem k internetu na webovou stránku icloud.com/find nebo použijte aplikaci Najít iPhone na jiném iPhonu, iPadu nebo iPodu touch pomocí Vašeho Apple ID.
  2. Otevřete aplikaci Najít iPhone a vyberte zařízení, jehož polohu chcete zobrazit na mapě. Pokud je zařízení nedaleko, můžete na něm přehrát zvuk, který vám nebo někomu poblíž pomůže iPhone najít.
  3. V případě ztráty zařízení je možné zapnout fuknkci režim ztráty. Pomocí kterého můžete své zařízení na dálku zamknout kódem, zobrazit na zamčené obrazovce ztraceného zařízení zprávu s vaším telefonním číslem a vzkazem pro nálezce a sledovat jeho polohu. Pokud máte přidané nějaké kreditní nebo debetní karty do služby Apple Pay, bude na zařízení v režimu ztráty pozastavena možnost plateb přes Apple Pay.
  4. Oznamte ztrátu zařízení policii a Vašemu moblnímu operátorovi
  5. Pokud chcete komukoli zabránit v přístupu k datům ve ztraceném zařízení, můžete zařízení na dálku vymazat. Když zařízení vymažete, smažou se z něj všechny Vaše informace (včetně údajů kreditních a platebních karet ve službě Apple Pay) a nebude možné pomocí služby Najít iPhone zjistit jeho polohu. Vymazané zařízení nebude možné dál sledovat. Pokud zařízení po smazání odeberete ze svého účtu, vypne se v něm zámek aktivace. Tím zařízení umožníte aktivovat a používat jiné osobě.
  6. Používáte-li Rodinné sdílení, může s hledáním zařízení ostatních členů rodiny pomoct kterýkoli člen. Stačí, aby se k iCloudu přihlásil svým Apple ID, a pak už bude moct najít každé zařízení přidružené k danému účtu Rodinného sdílení.

Pokud jste uvedli zařízení do režimu ztráty a bylo Vám navráceno nebo jej nalezli, stačí pro vypnutí této služby zadat do ztraceného iPhone kód pro odemčení.