Časté dotazy

Jsou náhradní díly originální?

Originální náhradní díly Apple na trh neuvolňuje - opravu za jejich použití zprostředkováváme skrze autorizovaný servis. Díly, které používáme jsou té nejvyšší kvality, které lze na trhu sehnat. I díky tomu si můžeme dovolit poskytnou záruku 24 měsíců bez jakýkoliv pochybností. Na kvalitě si zakládáme a je pro nás na prvním místě.

Hlášení o neoriginálním náhradním dílu a předání baterie do servisu

Hlášení upozorňující na neoriginální díl je pouze hlášení upozorňující na fakt, že díl nemá stejné sériové číslo jako ten původní. Zobrazení toho hlášení lze eliminovat buďto naprogramováním původního sériového čísla na nový díl nebo přenesením původní elektroniky nesoucí toto sériové číslo. Stejně tak je tomu u baterií kde se hlášení o předání do servisu zobrazuje nezávisle na kondici baterie v případě že nebyla vyměněna v autorizovaném servisu. Výměna náhradního dílu s přenosem původního sériového čísla je z hlediska kvality stejný proces jako výměna bez přenosu. Jen je časově náročnější a nákladnější. U baterií do starších modelů telefonů může být neoriginální náhradní baterie dokonce kvalitnější než původní - výrobci náhradních dílů za uplynulé roky vylepšili řídící elektroniku baterií a ta dokáže s články zacházet šetrněji než ta původní. Originální náhradní baterie se vyrábí stále stejným způsobem bez ohledu na vývoj technologií po uvolnění produktu na trh.

Výroba náhradních displejů

Náhradní přední panely, které používáme, jsou nejčastěji vyráběny ze stejných komponent od stejných výrobců jako pro originální náhradní díly nebo díly do výroby nových zařízení. Dalším častým postupem výroby kvalitních náhradních displejů je repas rozbitých originálních dílů. Odseparuje se pouze rozbité krycí sklo celého předního panelu a to se nahradí novým. Veškerá elektronika tak zůstává originální.

Zachování veškeré funkčnosti za pomocí přenesení potřebných dat z původního náhradního dílu na nový je u nás samozřejmostí a nevyžaduje žádný extra čas nebo peníze jako přenesení sériového čísla pro eliminaci zobrazení hlášení o neoriginálním dílu.

Výroba náhradních baterií

Náhradní baterie se vyrábí za použití identických komponent jako do baterií originálních. Kvalitní náhradní baterie mají tedy naprosto stejné parametry jako ty původní. Použití baterií se zvýšenou kapacitou nedoporučujeme. U většiny takových baterií lze sledovat rychlý úbytek přidané kapacity a z hlediska dlouhodobého není baterie natolik odolná jako původní. Baterie v mobilních zařízeních jsou často navrženy na hranici toho co znamená bezpečný a dlouhodobě udržitelný provoz a nahrazovat je bateriemi s lepšími parametry nemusí být vždy k dobru.

U baterií do starších modelů telefonů může být neoriginální náhradní baterie dokonce kvalitnější než původní - výrobci náhradních dílů za uplynulé roky vylepšili řídící elektroniku baterií a ta dokáže s články zacházet šetrněji než ta původní. Originální náhradní baterie se vyrábí stále stejným způsobem bez ohledu na vývoj technologií po uvolnění produktu na trh.

Obecně se u oprav mobilních zařízení dá říct že cena znamená kvalitu. Na trhu je spousta náhradních dílů druhovýroby, které jsou kvalitativně naprosto srovnatelné s originálními díly. Stejně tak se dá sehnat spousta náhradních dílů za nižší ceny. Tyto díly ale postrádají odolnost původních dílů a často mají horší funkční vlastnosti.